Produkcja

Nowoczesny zakład produkcyjny:

ULPLAST posiada nowoczesny park maszynowy co w połączeniu z zautomatyzowanym systemem pakowania zapewnia naszym klientom, że końcówki do pipet automatycznych OMNITIP™, są produktem wysokiej klasy jakości i czystości. Pomieszczenia produkcyjne spełniają standary medyczne.

Różnorodność form wtryskowych pozwala na oferowanie wyrobów o różnej pojemności i odpowiedniej kolorystyce. Ciągłe monitorowanie parametrów procesu produkcji pozwoliło na uzyskanie wysokiej wydajności co przekłada się na ciągłą dostępność wszystkich naszych wyrobów.

Wykwalifikowany i doświadczony personel pracujący zgodnie z międzynarodowymi normami ISO i GMP gwarantuje, że wyrób, który trafi do klienta zasługuje na markę OMNITIP™.

Końcówki do pipet automatycznych OMNITIP™ mają oznaczoną zawartość 20 metali.

Formowanie:

Wysoce wydajne formy, wykonane ze stali nierdzewnej są często polerowane, czyszczone i uszczelniane co pozwala na uzyskanie lepszej klarowności końcówki i gładkości ścian końcówki OMNITIP™.

Surowce i materiały:

Do produkcji końcówek OMNITIP™ użyto polipropylen przeznaczony do produkcji wyrobów medycznych. Wybrany homopolimer wykazuje się dobrą płynnością i wyjątkową transparentnością co znacząco wpływa na klarowność końcówki OMNITIP™. Zastosowanie wysokiej klasy tworzywa oraz barwników gwarantuje stabilność wymiarową podczas sterylizacji:

  • Radiacyjnej
  • W autoklawie
  • Tlenkiem etylenu
  • Wiązką elektronową

Sterylizacja w autoklawie:

Końcówki OMNITIP™ można autoklawować w następujących warunkach :
121ºC/100kPa/20 min. Nie wolno stosować suchego cyklu, ponieważ może to doprowadzić do deformacji lub osłabienia materiału.
Końcówki powinny być umieszczone w pozycji pionowej w opakowaniu zapewniającym prawidłową cyrkulację pary wodnej ( bez folii termokurczliwej).
Przed wyjęciem końcówek z autoklawu należy odczekać, aż temperatura spadnie do 60 ºC.
Kontrolę parametrów autoklawowania sprawdzać za pomocą pasków kontrolnych.