O nas

ULPLAST Sp. z o.o. to polski producent końcówek OMNITIP™
przeznaczonych do pipet automatycznych.

Nasze wyroby cieszą się od lat uznaniem na rynkach bardzo wymagających, m.in. w Niemczech, Belgii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii. Konsekwentne stosowanie polityki ukierunkowanej na jakość przy zachowaniu konkurencyjności cen pozwoliło nam rozwinąć także sprzedaż w kierunku wschodnim – posiadamy duże kanały dystrybucyjne w Rosji, Ukrainie, Litwie.

Specjalizacja naszej firmy i skupienie na wytwarzaniu wyłącznie końcówek zaowocowało bogatą ofertą zarówno produktów sterylnych jak i niesterylnych pakowanych w zależności od potrzeb klienta (ponad 40 pozycji katalogowych).

Nowoczesny i wydajny zakład produkcyjny oraz wykorzystywanie komponentów dostarczanych przez najbardziej renomowanych w Europie dostawców (tworzywo, filtry, procesy sterylizacji) pozwala na uzyskanie produktu o wysokiej jakości przy zachowaniu krajowych cen.

Historia powstania końcówek OMNITIP™ sięga 2002 roku, kiedy to przedsiębiorstwo PZ HTL opracowało, wdrożyło do produkcji i zgłosiło do opatentowania system końcówek OMNITIP™ oraz systemy ich pakowania i bezdotykowego przenoszenia: FAST RACK™ , TOUCHTOP™

Końcówki OMNITIP™, pudełko FAST RACK™ i system przenoszenia TOUCHTOP™ znajdują się w bazie Urzędu Patentowego RP i są od 2005 roku znakami chronionymi.

Po zakupie udziałów w firmie PZ HTL przez Axygen BioScience produkcja końcówek do pipet OMNITIP™ zostaje wydzielona i trafia w ręce Gilson S.A.S.

W 2006 roku Gilson zdecydował o wycofaniu się z Polski i podjął decyzję o sprzedaży spółki. Zakupiona przez prywatnych właścicieli Firma (maszyny, formy, patenty, dokumentacja techniczna, struktura organizacyjna) przyjęła nazwę ULPlast Sp. z o.o. i rozpoczęła produkcję w 2007 roku uruchamiając zakład pod Warszawą. W tym samym roku Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dokonał wpisu końcówek OMNITIPTM do Rejestru Wyrobów Medycznych.

W celu podniesienia jakości zarządzania produkcją końcówek do pipet automatycznych ULPlast Sp. z o.o. uzyskała certyfikaty ISO 9001 i ISO 14001. Końcówki OMNITIP™ są wolne od zanieczyszczeń bioaktywnych (RNazy, DNazy i pyrogenów). Wszystkie nasze produkty posiadają oznakowanie CE IVD, co potwierdzamy dokumentem „Deklaracja zgodności”.


Nasza misja!


Misją naszej firmy jest dostarczenie wysokiej jakości usług w zakresie produkcji końcówek jednorazowych do pipet jedno jak i wielokanałowych, w sposób bezpieczny, oszczędny, ekologicznie czysty, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami.